Mai 2, 2024 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiValsts svētki sagaidīti, padziļināti apgūstot latviešu tautasdziesmas un godinot Jāzepa Vītola kultūras mantojumu 

Valsts svētki sagaidīti, padziļināti apgūstot latviešu tautasdziesmas un godinot Jāzepa Vītola kultūras mantojumu 

    Lai godam sagaidītu valsts svētkus, Pļaviņu Mūzikas skolā visi skolēni čakli apguva latviešu tautasdziesmas.

       Mūzikas teorijas stundās 1.-8. klasēs norisinājās latviešu tautasdziesmu konkurss, kurā noskaidroti paši labākie latviešu tautasdziesmu zinātāji. 30. aprīlī tika īstenots konkursa “Mana tautasdziesma” noslēguma pasākums, kuru apmeklēja visi Pļaviņu Mūzikas skolas audzēkņi, pedagogi, kā arī skolēnu vecāki. 

       Svinīgā gaisotnē pasākumā tika sumināti skolēni, kuri savās klasēs bija vislabāk apguvuši tautasdziesmu repertuāru un apliecinājuši savas prasmes, dziedot un atpazīstot mūsu tautas gara mantojumu. Pēc uzvarētāju kopbildes sekoja spilgts, aizraujošs notikums – uzvedums “Tikšanās ar Jāzepu Vītolu”. Negaidītais pārsteigums bija kā jauka dāvana visiem klātesošajiem svētkos, kas īpašā veidā uzrunāja ikvienu, rosinot uz pārdomām par mūsu tautu, par izcilo personību Jāzepu Vītolu. Svētku reizē neiztrūka svētku kliņģeris un iemūžināti fotomirkļi, kas vienmēr atgādinās neaizmirstamo tikšanos ar uzveduma “Tikšanās ar Jāzepu Vītolu” radošo komandu:  Jāzepa Vītola memoriālā muzeja “Anniņas” vadītāju Inetu Riepnieci, Gaujienas kultūras tūrisma gidu Jāni Krišjāni un Gaujienas mūzikas un mākslas skolas direktori Ilzi Dāvi.

    Audzēkņu atsauksmes: Armands Striķis: “Pasākums bija ļoti interesants. Tas sākās ar labāko tautasdziesmu zinātāju apbalvošanu. Šāds konkurss ir gan aizraujošs, gan īpašs. Satikt “Jāzepu Vītolu” bija negaidīti, jo bija ieradies aktieris, kas tēloja slaveno komponistu. Stāstījumā bija daudz interesantu faktu un arī humora. Paldies par brīnišķīgo notikumu!” 

   Anastasija Čereškeviča: “Uzvedumā tik veiksmīgi tika atveidota Jāzepa Vītola dzīve un darba gaitas, ka ikvienu pārņēma realitātes un klātesamības sajūta. It īpaši prātā paliks studentes centieni komponēt menuetu un sarunas ar profesoru.” 

Elīza Baltā: “Pasākums bija gan izglītojošs, gan arī izklaidējošs. Mani uzrunāja un manu uzmanību noturēja Jāzepa Vītola stāstījums.” 

Gabriela Vilciņa: “Man ļoti patika. Gribētu vēlreiz līdzīgu pasākumu arī par kādu citu komponistu.” 

Elīna Viktorija Vipiha, Inese Lindenberga: “Ļoti pārsteidza Jāņa Krišjāņa lielā līdzība ar komponistu, profesoru Jāzepu Vītolu.” 

Evelīna Vēvere: “Pirms Latvijas svētkiem visas klases mācījās tautasdziesmas, piedalījās konkursos un noslēgumā tika apbalvoti labākie. Pasākumā viesi no Gaujienas  stāstīja par Jāzepu Vītolu, fotografējās, cienājāmies ar kliņģeri. Manuprāt, konkursa noslēgums bija ļoti interesants, jo skolā varēja sajust Jāzepa Vītola klātbūtni”. 

 

Maija Kīne, Solfedžo un Mūzikas literatūras skolotāja

Komentāri ir slēgti.