Apr 2, 2024 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiVIII Starptautiskais Arvīda Žilinska Jauno pianistu konkurss

VIII Starptautiskais Arvīda Žilinska Jauno pianistu konkurss

           27. martā Arvīda Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolā notika VIII Starptautiskais Arvīda Žilinska Jauno pianistu konkurss. Konkursā piedalījās 35 jaunie pianisti no 17 mūzikas skolām.

         Konkurss norisinājās četrās vecuma grupās:  A grupa – 1. ,2. klase, B grupa – 3., 4. klase, C grupa – 5., 6. klase, D grupa – 7., 8. klases audzēkņi.  Konkursa dalībnieku vidū B grupā bija arī Pļaviņu Mūzikas skolas jaunie pianisti – 3. klavieru klases audzēknis Gustavs Briedis un 4. klavieru klases audzēknis Matīss Briedis. Audzēkņus konkursam sagatavoja klavierspēles skolotāja Sigita Vilkaplātere.

             Konkursa mērķi bija veicināt jauno pianistu un pedagogu interesi par komponista Arvīda Žilinska klaviermūziku, kā arī papildināt pedagoģisko un koncertrepertuāru.

Jauno pianistu sniegumu vērtēja kompetenta žūrija:

Toms OstrovskisJāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas asociētais profesors, izpildītājmākslas nodaļas vadītājs.

Artūrs CingujevsJāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas Klavieru katedras vadītājs, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas direktors.

Sandra JalaņeckaEmīla Dārziņa mūzikas vidusskolas klavierspēles skolotāja.

Priecājamies un lepojamies ar Gustava Brieža panākumiem šajā konkursā. Gustavs konkursā  B grupā ieguva 3.vietu. Vēlam veiksmi arī turpmākos konkursos! Liels paldies Gustava un Matīsa tētim par atbalstu.

Sigita Vilkaplātere, Pļaviņu Mūzikas skolas klavierspēles skolotāja

Komentāri ir slēgti.