Jan 25, 2024 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiPūtēji rāda profesionālās prasmes

Pūtēji rāda profesionālās prasmes

          Izskanējusi  Valsts konkursa profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās izglītības iestāžu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēles audzēkņiem 2023./2024. mācību gadā 2.kārta, kas norisinājās 23. un 24. janvārī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas telpās.

       Šajās dienās savas prasmes rādīja audzēkņi no Daugavpils reģiona mūzikas skolām – Preiļiem, Līvāniem, Naujenes,  Ilūkstes, Daugavpils, Jēkabpils, kā arī mūsu novada Aizkraukles, Kokneses un Pļaviņu Mūzikas skolām.

Mūsu skolu pārstāvēja astoņi audzēkņi, kas šīs tiesības jau bija izcīnījuši skolas 1. kārtas konkursā.

  23. janvārī uz Daugavpili devās koka pūšaminstrumentu spēles audzēkņi- flautisti un saksofonisti. Konkurss norisinājās visu dienu, jo audzēkņi tika grupēti pēc vecumposmiem. Koka pūšminstrumentu žūrija:

Vasilijs Šušerts–  Daugavpils Universitātes docents, Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra solists-saksofonists;

Inga Grīnvalde – Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas flautas spēles pedagogs, pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu metodiskās komisijas nodaļas vadītāja, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas flautas spēles pedagogs;

Ojārs Spila– Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra solists – klarnetists, Rīgas 6. vidusskolas klarnetes spēles pedagogs.

Konkursā muzicēja Emīlija Jansone 1. saksofona klase, Rūta Mača 2. saksofona klase, Armands Striķis 4. saksofona klase, Markus Romans Varlamovs 6. saksofona klase (ped. K. Strazdiņš). Everita Kravale 2. flautas klase, Gabriela Vilciņa 4. flautas klase, Kaiva Annika Avotiņa 6. flautas klase (ped. A. Siliņa).  Visas dienas garumā šiem audzēkņiem klavieru pavadījumu spēlēja koncertmeistare S. Vilkaplātere.

             Žūrija bija stingra un prasīga, nepiešķirot 1. vietu nevienam jaunajam māksliniekam. Tāpēc jo lielāks prieks par Everitas Kravales iegūto 3. vietu 1. grupas ietvaros un Kaivas Annikas Atzinību  3. grupā. Apsveicam ar sasniegumiem! Pārējiem audzēkņiem pateicība par piedalīšanos.

       24. janvārī konkurss turpinājās metāla pūšaminstrumentiem. Šajā dienā dalībnieku skaits bija krietni mazāks. Arī mūsu skolu pārstāvēja tikai viens audzēknis Alfrēds Folkmanis 1. eifonija klase (ped. K. Strazdiņš), koncertmeistare S. Ambaine.

Metāla pūšaminstrumentu žūrija:

Edgars Saksons- Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors, sitaminstrumentu klases vadītājs, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sitaminstrumentu grupas koncertmeistars, orķestra inspektors, Latvijas nacionālās operas orķestra mūziķis;

Guntis Supe– orķestra Rīga trompetists, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra trompetists, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolas trompetes spēles pedagogs, Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas trompetes spēles pedagogs;

Lauris Amantovs– Mirage Jazz Orchestra trombonists un mākslinieciskais vadītājs, Latgales vēstniecības GORS- Rēzeknes bigbenda trombonists un mākslinieciskais vadītājs, Kuldīgas kultūras centra producents;

Tālis Gžibovskis– Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents, Rīgas Doma kora skolas Džeza mūzikas programmas vadītājs, sitaminstrumentu spēles pedagogs.

          Arī šī žūrija bija kritiska un nepiešķīra pirmās vietas. Alfrēds savu pirmo konkursa uzstāšanos izturēja godam, saņemot pateicību par piedalīšanos.

         Lai veiksmīgi startētu šāda līmeņa konkursā, ir jāiegulda daudz darba un jābūt ļoti stabilai skatuves noturībai. LIELS PALDIES visiem dalībniekiem par ieguldīto darbu!

Īpašs paldies par vecāku līdzdalību un atbalstu, kas jaunajiem talantiem ir ļoti noderīgs un atvieglo pedagogu darbu konkursa norises laikā.

Aiva Siliņa – pūšaminstrumentu Metodiskās komisijas vadītāja

Komentāri ir slēgti.