Jan 16, 2024 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiSaksofona mūzika putenī

Saksofona mūzika putenī

            15. janvāra sniegotās pirmdienas pēcpusdiena Pļaviņu Mūzikas skolā pagāja pūšaminstrumentu pieskandināta. Pie mums viesojās saksofonisti no Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas – Samanta Jansone un Ģirts Grigorjevs, kuru pedagogs ir Artis Sīmanis. Pie klavierēm koncertmeistare Anita Akmene.

                  Pasniedzējs savulaik muzicējis Latvijas Radio džeza orķestrī, Pita Andersona rokenrola grupā “Arhīvs’’ un daudzos citos dažāda žanra projektos. Artis Sīmanis ir Rīgas Saksofonu kvarteta izveidotājs (1992) ar kuru koncertējis dažādās pasaules valstīs. Desmit gadus bijis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors. Pašlaik turpina darbu kā saksofona klases profesors un ir pedagogs arī jaunākiem audzēkņiem Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā. Par saksofonmūzikas popularizēšanu 2010. gadā apbalvots ar Trīszvaigžņu ordeni.

             Samanta, kas ir mūsu skolas absolvente, un Ģirts sniedza patiesu muzikālo baudījumu, izraisot klausītājos apbrīnu un cieņu. Pēc koncerta klausītājiem bija radies jautājums – ‘’kā to visu var atcerēties no galvas?’’.

                Paldies jaunajiem māksliniekiem, pedagogam un koncertmeistarei par veltīto laiku, lai arī mūsu skolas sienās skanētu tik augstas raudzes priekšnesumi.

Koncerta sākumā savu varēšanu rādīja arī mūsu skolas pūšaminstrumetu spēles audzēkņi- Emīlija, Everita, Rūta, Gabriela, Alfrēds, Armands un Kaiva Annika (koncertmeistares S. Vikaplātere un S. Ambaine). Viņi gatavojas piedalīties Valsts konkursa 2. kārtā reģionā Daugavpilī, kas norisināsies 23., 24. janvārī. Turam īkšķus!

Aiva Siliņa, Pūšaminstrumentu spēles Metodiskās komisijas vadītāja

Komentāri ir slēgti.