Nov 8, 2023 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiFlautisti pilnveido savas prasmes

Flautisti pilnveido savas prasmes

      Mācīties un pilnveidot prasmes nepieciešams visos vecumposmos, tāpēc ar lielu interesi gan flautas pedagogi, gan audzēkņi noklausījās Pļaviņu Mūzikas skolas organizētos pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursus – flautistes Lienes Denisjukas – Straupes meistarklasi “Ievads Aleksandra tehnikā. Pamatprincipu pielietojums pūšaminstrumentu spēlē”.

    6.novembra pēcpusdiena pagāja nemanot. Pasniedzēja Liene ar atraktīvām metodēm parādīja jaunajiem flautistiem kā izveidot pareizu stāju, kārtīgi ievilkt gaisu un pareizi to izlietot, veidojot skaņu. Klausoties stāstītajā, visi dalībnieki varēja atkārtot piedāvātos vingrinājumus un paši sajust to efektivitāti. Kārtējo reizi nonācām pie secinājuma, ka ļoti svarīga ir ikdienas vingrinājumu pildīšana.

        Turpinājumā pasniedzēja strādāja individuāli ar septiņiem meistarklasei pieteiktajiem audzēkņiem no četrām mūzikas skolām. Katram audzēknim tika atrasta individuāla pieeja, lai uzlaboti stāju, elpu vai toni.

        Meistarklases noslēgumā visiem bija iespēja uzdot pasniedzējai jautājumus. Kursos piedalījās audzēkņi un pedagogi no A. Žilinska Jēkabpils Mūzikas skolas, P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas, Kokneses Mūzikas skolas un Pļaviņu Mūzikas skolas.

        Atvadoties pedagogi vēlēja viens otram izturību un veiksmi gaidāmajā Valsts konkursā.

Flautas pedagogs A. Siliņa

Komentāri ir slēgti.