Jūn 5, 2023 - Kontakti    Komentāri ir izslēgti“Kamermūzikas dienas Pļaviņās” turpināsies

“Kamermūzikas dienas Pļaviņās” turpināsies

              Kopš 2013. gada Pļaviņu Mūzikas skola iedibinājusi tradīciju – rudens Kamermūzikas dienu koncertu ciklus Pļaviņās, kurus ikvienam mūzikas interesentam ir iespēja apmeklēt bez maksas. Visi Kamermūzikas dienu koncerti īstenoti ar finansējuma piesaisti dažādos kultūras projektu konkursos. Arī šajā rudenī jau vienpadsmito reizi aicināsim savus uzticīgos klausītājus uz divām koncertprogrammām.

               Piedaloties Vidzemes plānošanas reģiona “Vidzemes vēsturiskās zemes kultūras programma 2023” projektu konkursā, skola saņēmusi finansējumu projekta “Kamermūzikas dienas Pļaviņās 2023” īstenošanai. Šī gada Kamermūzikas dienās ciemos gaidīsim vokālo grupu “FRAMEST” ar koncertprogrammu “No Parīzes līdz Ņujorkai”. Vokālā grupa “FRAMEST” dibināta 2005. gadā, tās sastāvā muzicē četri profesionāli un daudzpusīgi dziedātāji – Beāte Zviedre (soprāns), Rūta Dūduma – Ķirse (alts), Mikus Abaroniņš (tenors) un Jānis Ķirsis (baritons). “FRAMEST” repertuārs ir ļoti plašs. Grupas koncertos izskan gan pašu, gan citu komponistu skaņdarbi – no klasikas un džeza līdz pop un citiem mūzikas žanriem oriģinālos a cappella izpildījumos. Tieši grupas unikalitāte ļāvusi sasniegt vietējā un starptautiskā mēroga atzinību un panākumus. Jau no radošās darbības sākuma “FRAMEST” dziedātāji ir sadarbojušies ar Latvijā atzītiem un talantīgiem komponistiem un mūziķiem – Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Jāni Lūsēnu un citiem.

          Sadarbojoties ar biedrību “Radošā apvienība SPECTRUM”, Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursā iegūts finansējums koncertprogrammas “Dzīvības balsis” norisei Pļaviņās. Koncertā muzicēs flautiste Liene Denisjuka-Straupe, pianiste Kristīne Paula un sitaminstrumentāliste Elīna Endzele. Visa koncertprogramma ir gaiša un pozitīvām emocijām piesātināta – tieši tāda, kāda vislabāk piestāv dabas mošanās un jauna dzīvības cikla iesākumam.  Liene Denisjuka – Straupe un Kristīne Paula Pļaviņās viesosies pirmo reizi. Savukārt Elīnu Endzeli vērīgākie koncertu klausītāji jau iepazinuši Pļaviņu Kamermūzikas dienu koncertos – 2015. gadā sitaminstrumentu kvarteta “Perpetuum Ritmico” sastāvā un 2019. gadā, muzicējot kopā ar pianisti Agnesi Egliņu un čellisti Gunu Šnē trio “Art – i – Shock”.

                 Uz tikšanos Kamermūzikas dienu koncertos rudenī!

 

 

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore

 

Komentāri ir slēgti.