Apr 12, 2023 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiMuzikāla tikšanās “Profesija mūziķis”

Muzikāla tikšanās “Profesija mūziķis”

        11. aprīlī  Mūzikas skolas audzēkņi un skolotāji ciemojās Pļaviņu vidusskolā, lai ar koncertprogrammu “Profesija mūziķis” iepazīstinātu 1. – 4. klašu skolēnus ar mūziķa darba ikdienu.

                    Mūziķa darbs ir daudzšķautņains un sākotnēji var šķist, ka spēlēt savu izvēlēto mūzikas instrumentu nemaz nav grūti. Tomēr tas ir maldīgs priekšstats, jo lai pilnībā apgūtu instrumenta spēli, ir jāiegulda liels darbs.

                Koncertā skanīgā duetā muzicēja Mūzikas skolas klavierspēles skolotājas Sigita Vilkaplātere un Sarmīte Ambaine, akordeona spēles daudzkrāsaino tembru nokrāsas atklāja akordeona spēles skolotāja Jeļena Nitecka. Ar orķestra karalieni – vijoli iepazīstināja vijoles spēles skolotāja Līga Butāne.

                Muzikālo tikšanos īpašu padarīja Latvijas Nacionālās Operas un baleta un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra trombonista Artūra Bērziņa spilgtais muzikālais priekšnesums.  Koncerta klausītājus mūziķis Artūrs Bērziņš iepazīstināja ne tika ar trombonu, bet arī ar tubu – mūzikas instrumentu, ko lielākā daļa koncerta apmeklētāju redzēja un dzirdēja pirmo reizi. Tubas spēle visus pārsteidza ar savu spēcīgo skanējumu un, protams, arī ar iespaidīgajiem mūzikas instrumenta gabarītiem.

               Koncerta noslēgumā īpašs prieks un muzikāls piedzīvojums bija skolas pūtēju orķestra dalībniekiem – flautistēm Keitai, Elīnai un Kristiānai, sakofonistiem Armandam, Artjomam,  Atim un  Markusam, eifonistam Leo, kā arī orķestra vadītājam skolotājam Harijam Zdanovskim, jo ne katru dienu mūzikas skolas audzēkņiem tiek dota iespēja kopīgā saspēlē muzicēt ar profesionālu mākslinieku.

               Ceru, ka šī muzikālā tikšanās jau ir kādu no koncerta klausītājiem iedvesmojusi nākamās profesijas izvēlē.

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore

 

 

Komentāri ir slēgti.