Apr 9, 2023 - Kontakti    Komentāri ir izslēgti2. Starptautiskais Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss

2. Starptautiskais Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss

       Šī gada aprīlī Daugavpilī norisinājās 2. Starptautiskais Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss, kuru organizēja Daugavpils pašvaldība sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultāti.

         Konkursā attālināti, iesūtot YouTube platformā sagatavotos ierakstus, piedalījās bērni un jaunieši vecumā līdz 21 gadam.

         Konkursa mērķis –  sekmēt muzicēšanas prasmju attīstību jaunajiem mūziķiem un godināt Daugavpilī dzimušā pasaulslavenā amerikāņu mākslinieka, abstraktā ekspresionisma un krāsu laukumu glezniecības pamatlicēja Marka Rotko vārdu.

         Konkursa organizatori saņēma vairāk nekā 260 pieteikumus no Kanādas, Polijas, Ungārijas, Lietuvas, Igaunijas, kā arī no vairākām Latvijas pilsētām. Konkursantu sniegumu vērtēja  žūrijas locekļi no Latvijas, Lietuvas, Ukrainas, Izraēlas un Kanādas.

                Lepojamies ar savu audzēkņu sasniegumiem:

Gabriela Vilciņa, 3. flautas klase – 2. vieta (pedagogs Aiva Siliņa, koncertmeistare Sigita Vilkaplātere),

Kaiva Annika Avotiņa, 5. flautas klase – 3. vieta (pedagogs Aiva Siliņa, koncertmeistare Sigita Vilkaplātere),

Magdalena Meinuza, 2. klavieru klase – 3. vieta (pedagogs Sarmīte Ambaine),

Matīss Briedis, 3. klavieru klase – 2. vieta (pedagogs Sigita Vilkaplātere),

Gustavs Briedis, 2. klavieru klase – 3. vieta (pedagogs Sigita Vilkaplātere).

Sveicam audzēkņus un pateicība skolotājiem Aivai Siliņai, Sigitai Vilkaplāterei un Sarmītei Ambainei par ieguldīto darbu, sagatavojot audzēkņus konkursam!

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore

          

Komentāri ir slēgti.