Feb 28, 2023 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiJaunie talanti sāk vākt ražu

Jaunie talanti sāk vākt ražu

                Tradicionāli Latvijā ražu novāc rudenī, bet mūziķu aprindās konkursi notiek visu gadu. Pļaviņu Mūzikas skolas pūšaminstrumentu spēles jaunajiem māksliniekiem jau februārī bija jābūt gataviem pierādīt sevi divos starptautiskajos konkursos, kas spodrina viņu prasmes un ļauj iegūt tik nepieciešamo skatuves pieredzi.

17. februāri četri jaunie saksofonisti- A. Avotiņš 1. kl., R. Mača 1. kl., A. Šlems 2. kl. un A. Striķis 3. kl. –  kopā ar savu pedagogu Kārli Strazdiņu un koncertmeistari Sarmīti Ambaini  devās uz Rīgu, lai piedalītos prestižajā  XIII Starptautiskajā Saksofonmūzikas festivālā Saxophonia.

Konkurss norisinājās vienā kārtā, tā dalībnieki tika dalīti 4 grupās. Mūsu skolas jaunie saksofonisti startēja 1. grupā. Un bija vērts censties, jo konkursa galvenā balva I – II grupās – firmas “Yamaha” alta saksofons YAS 480!

Pirmklasniekiem tas bija pirmais konkurss un rezultāti vienmēr var būt arī labāki, bet 1. grupā piedalījās 30 saksofonisti un mēs varam būt lepni, ka spējam ‘’turēt līdzi’’ valsts lielajām mūzikas skolām.

23. februāra īpaši dzestrajā rīta jau astoņi jaunie talanti – E. Kravale 1. fl. kl., A. Avotiņš 1. sax. kl., R. Mača 1. sax. kl., A. Šlems 2. sax. kl., G. Vilciņa 3. fl. kl., A. Striķis 3. sax. kl., K.A. Avotiņa 5. fl. kl., I. Miķelsone 7. fl. kl. – apņēmības pilni devās uz VI starptautisko pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkursu ”Naujene Wind 2023” Daugavpilī. Kopā ar audzēkņiem devās arī viņu pedagogi Aiva Siliņa (flautas spēle), Kārlis Strazdiņš (saksofona spēle) un koncertmeistares Sigita Vilkaplātere un Sarmīte Ambaine.

Konkursam bija pieteikušies 188 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas,  Polijas un to vērtēja nopietna starptautiska žūrija no 5 valstīm – Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas un Norvēģijas. Pusei žūrijas dalībnieku ir profesora grāds savā nozarē.

Konkursa dalībnieki dalījās trīs vecuma grupās – 1. klašu audzēkņi, 2.- 4. klašu audzēkņi un 5.- 7. klašu audzēkņi. Mūsu skola piedalījās visās vecuma grupās.

Pēc dažu dienu saspringtas gaidīšanas beidzot uzzinājām rezultātus – 3.vieta- A. Šlems, G. Vilciņa, R. Mača. Atzinība- A. Striķis, A. Avotiņš, K. A. Avotiņa. Diploms – E. Kravale, I. Miķelsone.

Sveicu visus konkursu dalībniekus ar panākumiem, jo uzskatu, ka arī gatavošanas konkursam jau ir sasniegums! Paldies pedagogiem par ieguldīto darbu!

Īpašs paldies vecākiem Santai un Evai, kas atrada laiku, lai dotos atbalstīt jaunos māksliniekus klātienē un pieskatīja ne tikai savu, bet arī pārējos bērnus, atvieglojot pedagogiem saspringto konkursa norisi.

 Veiksmi turpmākajos konkursos!

Flautas pedagogs Aiva Siliņa

Komentāri ir slēgti.