Okt 30, 2022 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiNoslēdzies VKKF projekts “Kamermūzika / meistarklase un koncerts Pļaviņās”

Noslēdzies VKKF projekts “Kamermūzika / meistarklase un koncerts Pļaviņās”

                Rudenīgā 27. oktobra dienā mūsu skolas 65 gadu jubilejas pasākumu cikla ietvaros skolas Kamerzālē notika pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi ”Pianista Normunda Vīksnes klavieru ansambļu meistarklase”.

Normunds Vīksne – Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas profesors, ir mūsu skolas absolvents.

           Meistarklasē kā dalībnieki piedalījās divi klavieru dueti no A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas – Melānija Griška (1. klase),  Lauma Avena (2. klase) un Reinis Jānis Romulāns (5. klase), Rūdolfs Pusbarnieks (4. klase). Abus klavieru duetus meistarklasēm sagatavoja pedagogs Aļona Vīndedze .

          No Pļaviņu Mūzikas skolas meistarklasē piedalījās klavieru duets – Gustavs Briedis (2. klase) un Matīss Briedis (3. klase), kurus sagatavoja pedagogs Sigita Vilkaplātere.

          Savas zināšanas meistarklasē papildināja un pilnveidoja 21 pedagogs no A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, Kokneses Mūzikas skolas, P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas, J. Graubiņa Līvānu Mūzikas un mākslas skolas un Pļaviņu Mūzikas skolas.

        Domāju, ka nozīmīgas atziņas, tehniskos un muzikālos risinājumus skaņdarbu interpretācijā, ieguva visi meistarklašu dalībnieki.  Paldies meistarklases vadītājam Normundam Vīksnem, drosmīgajiem mazajiem meistarklases dalībniekiem, pedagogiem par ieguldīto darbu un vecākiem par  atbalstu.

        Projekts noslēdzās Pļaviņu kultūras centrā ar klavieru dueta “AnNo” (Antra un Normunds Vīksnes) koncertprogrammu “Nemiers ar Mieru satikās”. Duets veicis latviešu skaņražu R.Kalsona, J.Karlsona, P.Dambja, S.Mences, A.Vecumnieka, I.Zemzara, D.Aperānes, I.Mežaraupa, I.Arnes, M.Lasmaņa u.c. pirmatskaņojumus (lielākā daļa no tiem ir veltījumi Antrai un Normundam Vīksnēm). Tie izskanējuši arī koncertzālēs Glenn Gould Studio (CBC centrā), Merkin koncertzālē Ņujorkā, Helsinku Operā un Mūzikas akadēmijā, Viļņas rātsnamā un Mūzikas akadēmijā, Klaipēdas universitātē un koncertzālē, Štutgartes mākslu augstskolā, Odesas filharmonijā, F.Šopēna muzejā Varšavā, Odesas filharmonijā, Komitasa kamermūzikas zālē Erevānā un citur. Antra un Normunds Vīksnes ir vairāku Starptautisku konkursu laureāti.

          Par latviešu komponistu jaunrades veicināšanu un aktīvu koncertdarbību Latvijā un ārzemēs Antrai un Normundam Vīksnēm 2001. gadā piešķirts augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā Lielā mūzikas balva.

           Esam lepni un pagodināti klavieru dueta ”AnNo” koncertprogrammu dzirdēt Pļaviņās!

Sigita Vilkaplātere, Pļaviņu Mūzikas skolas klavierspēles pedagogs

 

Komentāri ir slēgti.