Okt 24, 2022 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiAtkal rudens…

Atkal rudens…

            Rudens – ar krāsaino lapkriti, miglainiem rītiem un tumšiem vakariem atkal ir klāt.  Mēs vairāk laika pavadām telpās, kas dod iespēju satikties un piepildīt vakarus ar muzicēšanas prieku.

Jau desmit gadus, katru rudeni, Pļaviņu Mūzikas skola organizē pilsētā Kamermūzikas dienas, kuru ietvaros priekšnesumus sniedz jau popularitāti ieguvuši, augstas klases profesionāli mākslinieki un topošie mākslinieki – mūzikas skolu audzēkņi, kurus aicinām muzicēt kopā ar Pļaviņu Mūzikas skolas bērniem.

       Šis gads bija nedaudz savādāks. Saņēmām aicinājumu piedalīties koncertā Jēkabpils pilsētā, jo arī Jēkabpils kultūras dzīves rudens saistās ar kamermūzikas dienām. Tika plānots, ka kopkoncertā muzicēs bērni un jaunieši no A. Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas, J. Graubiņa Līvānu mūzikas un mākslas skolas, Pļaviņu mūzikas skolas un Viesītes mūzikas un mākslas skolas. Programmā dažādu laikmetu komponistu mūzika solo instrumentiem, balsīm un kameransambļiem.

           Jutāmies pagodināti un nedaudz nobijušies, jo koncerta norises vieta – Krustpils kultūras centrs- ar plašajām telpām un lielo skatuvi pastiprināja uzstāšanās satraukumu.

Tā, 21. oktobra pievakarē astoņi jaunie mākslinieki un pieci pedagogi devās koncertturnejā.

         Šoreiz skolu pārstāvēja- klavieru duets G. Briedis un M. Briedis (ped. S. Vilkaplātere), flautu duets G. Vilciņa un K. Spule (ped. A. Siliņa), flautu trio E.V.  Vipiha, E.  Vēvere, K. Ošlapa (ped. A. Siliņa) un saksofonists A. Šlems (ped. K. Strazdiņš, kcm S. Ambaine). Priekšnesumu noslēdzām ar pedagogu trio – solo G. Gudjāne , flauta A. Siliņa, klavieres S. Vilkaplātere. Stāstu par skolu sagatavoja un programmu prezentēja ped. G. Gudjāne.

       Paldies audzēkņiem un pedagogiem par ieguldīto darbu un izturību! Īpašs paldies vecākiem, kas atrada laiku, lai atbalstītu jaunos māksliniekus klātienē. Ceru, ka iespēja gremdēties mūzikas skaņās dos spēku, enerģiju un iedvesmu rudenim!

Flautas pedagogs A. Siliņa

 

Komentāri ir slēgti.