Jūn 2, 2022 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiPiešķirta ceturtā Kanādas kordiriģentes Vizmas Maksiņas stipendija

Piešķirta ceturtā Kanādas kordiriģentes Vizmas Maksiņas stipendija

                31. maijā, Mūzikas skolas mācību gada noslēguma koncertā “Vasaru sagaidot”, tika pasniegta Kanādas kordiriģentes Vizmas Maksiņas ceturtā stipendija. Šajā gadā to saņēma 4. flautas klases audzēkne Kaiva Annika Avotiņa.

         Kaiva dzied skolas korī, ar panākumiem piedalās konkursos, aktīvi iesaistās skolas dzīvē, var lepoties ar labām un teicamām sekmēm. Sveicam!

              2016. gadā Pļaviņu Mūzikas skolā izveidota  Vizmas Maksiņas stipendija.  Stipendijas apmērs EUR 100, to no saviem personīgajiem finanšu līdzekļiem piešķir kordiriģente Vizma Maksiņa, Kanādas latviešu kora “Dzirksts” diriģente.

           Visa Vizmas Maksiņas dzīve Kanādā, Toronto ir saistīta ar koru vadīšanu, latvisko tradīciju kopšanu, kultūras sakaru veidošanu. Vizma Maksiņa aktīvi iesaistījusies dažādu projektu īstenošanā, organizējot Latvijas mākslinieku kultūras programmas Kanādā un Amerikā.  Par ilggadējo pašaizliedzīgo darbu un ieguldījumu latviešu kultūras un latvietības kopšanā un uzturēšanā ārpus Latvijas, Vizmai Maksiņai 2021. gadā piešķirts Latvijas valsts augstākais apbalvojums – Triju zvaigžņu ordeņa virsnieks. Šī gada vasarā Vizma Maksiņa, kā kora diriģente, ir uzaicināta piedalīties XV Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos ASV.

           Vizmas Maksiņas stipendiju Pļaviņu Mūzikas skolā var saņemt audzēknis, kurš dzied skolas korī. Stipendijas mērķis – popularizēt Latviešu Dziesmu svētku tradīciju. Atbalsts audzēkņiem, kuri dzied korī ir pašsaprotams, jo Vizmas Maksiņas dzīves piepildījums ir koru diriģēšana un dziedāšana. Stipendijas pretendentam jābūt labiem un teicamiem sasniegumiem ikdienas mācību darbā, aktīvi jāpiedalās skolas radošajā dzīvē. Stipendija paredzēta audzēkņu mūzikas izglītības atbalstam.

Dita Ārgule, Pļaviņu Mūzikas skolas direktore

Komentāri ir slēgti.