Mai 3, 2022 - Kontakti    Komentāri ir izslēgti“Flautu balsis” pavasarī

“Flautu balsis” pavasarī

               Aiz loga kļūst arvien zaļāks un putnu kāši jau atgriezušies jautri trallina savas dziesmas. Pavasara putnu balsīm pievienojās flautistu sniegtie priekšnesumi. Šī gada 28. aprīlī Ulbrokas Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Ropažu novada pašvaldību un Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrību BUMMS rīkoja Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas skolu audzēkņu konkursu Flautas spēlē “FLAUTU BALSIS”. 

               Pēc divu gadu pandēmijas piespiedu attālinājuma šis bija pirmais konkurss klātienē, kurā devāmies piedalīties. Konkursa mērķis ir sekmēt tieši Latvijas mazpilsētu un lauku mūzikas skolu audzēkņu profesionālo izaugsmi, uzstāšanās prasmi un pieredzi. Tas norisinājās vairākās grupās, iedalot audzēkņus atbilstoši vecumam.

              Šoreiz Pļaviņu Mūzikas skolu pārstāvēja divas audzēknes Gabriela Vilciņa (2. klase, ped. A. Siliņa) un Kaiva Annika Avotiņa (4. klase, ped. A. Siliņa). Divi gadi  jauno flautistu dzīvē ir diezgan ilgs periods un 2. klases audzēknei Gabrielai tā bija pirmā publiskā uzstāšanās žūrijai. Tomēr ieguldītais darbs nesa labus rezultātus un ierindoja Gabrielu junioru grupas 2. vietā. Kaiva Annika jau bija guvusi klātienes konkursu pieredzi un startēja otrajā grupā, saņemot pateicību par piedalīšanos.

             Lai piedalītos kādā konkursā, tam ir rūpīgi jāgatavojas un protams, ka to dara visi dalībnieki, bet ne vienmēr izdodas iecerētais. Varbūt patraucē lielā konkursu pauze, vai ilgais gaidīšanas laiks līdz brīdim, kad jāspēlē, vai vienkārši uznāk nevajadzīgs uztraukums. Tomēr katra uzstāšanās ir vērtīga, tāpēc, sakot paldies audzēknēm par ieguldīto darbu, novēlu katrā nākošajā konkursā sasniegt arvien labākus rezultātus. Konkursā uz skatuves drošu atbalstu audzēknēm sniedza koncertmeistare Sigita Vilkaplātere. Īpaša pateicība mammai Ilzei, kas atrada laiku, lai ar mums kopā dotos šajā muzikālajā piedzīvojumā, un palīdzēja jaunajām māksliniecēm saposties priekšnesumam.

Flautas skolotāja Aiva Siliņa

Komentāri ir slēgti.