Apr 5, 2022 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiLai skan mūzika visā pasaulē!

Lai skan mūzika visā pasaulē!

              Mūzika uzrunā katru, raisot pozitīvas emocijas un vairojot labas domas. Tā ir māksla, kuras valodu saprot ikviens. Klausoties mūziku, nevajag vārdus, ar daudzveidīgiem mūzikas izteiksmes līdzekļiem tā spēj uzrunāt klausītāju viņam saprotamā veidā. Savulaik Vēbers K. rakstīja: “Mūzika patiešām ir visas cilvēces kopīgā, savstarpējā valoda”.

            Aprīļa mēnesī mūzikas teorijas stundās Pļaviņu Mūzikas skolas skolēni iepazīst interesanto, bagāto ukraiņu mūzikas kultūras mantojumu. Solfedžo stundās skolēni dzied ukraiņu tautasdziesmas, mūzikas literatūrā ir iespēja klausīties ievērojamāko Ukrainas komponistu muzikālos darbus un izzināt komponistu dzīvesstāstus. Tā iepazīts gan Nikolaja Lisenko (ukr. Микола Лисенко) https://www.youtube.com/watch?v=s1lGYjao6dQ, gan Dmitrija Bortņanska, gan Konstantīna Meladzes dzīves gājums, gan muzikālais mantojums.

            Pievienojoties Lunačarska teiktajam, ka “vārds un darbība iegūst augstu, cildenu nozīmību, kad mūzika tos paceļ uz saviem spārniem”, Pļaviņu Mūzikas skolas mūziķi pievienojas miera sveicienam, laba vēlējumiem un cerībai, ka mūzika atgriezīsies arī Ukrainas mājās, skolās un koncertzālēs.

Maija Kīne, Pļaviņu Mūzikas skolas mūzikas teorijas skolotāja

Komentāri ir slēgti.