Feb 9, 2022 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiLekcija “Mūzika kultūras kanonā” Pļaviņu Mūzikas skolas audzēkņiem

Lekcija “Mūzika kultūras kanonā” Pļaviņu Mūzikas skolas audzēkņiem

           Februāra mēnesis Pļaviņu Mūzikas skolas kolektīvam sākās ar vērtīgu, interesantu un saistošu pasākumu – tiešsaistes nodarbību “Mūzika kultūras kanonā”. 3. februārī IT daudzveidīgā pielietojuma iespējas nodrošināja tikšanos mūsu skolas audzēkņiem (gan tiem, kas pilnveido spējas, prasmes un iemaņas skolā, gan arī audzēkņiem, kas karantīnas dēļ mācās attālināti) ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta “Latvijas kultūras kanons” koordinatori, ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” muzejpedagoģi Anitu Smelteri.

          Latvijas kultūras kanons ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopums. Kultūras kanonā iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās jomās, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu un piederības izjūtu Latvijai. Latvijas Nacionālā bibliotēkas projekta “Latvijas kultūras kanons” koordinatores Anitas Smelteres aizraujošais vēstījums, spilgtie muzikālie piemēri, āķīgi izveidotie jautājumi topošajos mūziķos izraisīja gan pozitīvas emocijas, gan interesi.

             Kultūru veido visu veidu mākslas darbi (tas, ko radījuši rakstnieki, mākslinieki, dizaineri, mūziķi, arhitekti, fotogrāfi un kino veidotāji), tradīcijas, simboli, uzskati. Kultūras kanonā ir apkopotas kultūras vērtības, kuras var uzskatīt par tautai raksturīgām. Ir ļoti būtiski apzināties kultūras parādības, kuras cilvēki uzskata par pietiekami vērtīgām, lai saglabātu no paaudzes paaudzē. Tieši skolas laiks un šādas tikšanās ir labs starts sava gara mantojumā apzināšanā.

              Pļaviņu Mūzikas skolas audzēkņiem ļoti patika lektores Anitas Smelteres interesantais stāstījums, videoierakstu demonstrējums un aizraujošā zināšanu pārbaudes spēle nodarbības beigās.

Kaiva Annika Avotiņa: “Man visvairāk patika klausīties informāciju par visiem komponistiem un viņu sacerētajā dziesmām, kantātēm, simfonijām, solo dziesmām. Diemžēl bija tikai 12 komponisti, vēlējos vairāk. Interesanta spēle, kas uzlabo redzes atmiņu.”

Leo Roziņš: “Man ļoti patika! Bija interesanti! Varēja atkārtot Pļaviņu Mūzikas skolā mācīto un uzzināt arī ko jaunu.”

Renārs Valdbergs: “Bija ļoti interesanti un noderīgi!”

Amanda Rudzīte: “Pasākums bija interesants. Lielu daļu no lekcijas laikā paustās informācijas jau zināju, bet kopumā bija ļoti izzinoši, vērtīgi un saistoši!”

Markus Romans Varlamovs: “Paldies Anitai Smelterei par sagatavoto informāciju, interesanto nodarbību, ieguldīto darbu!”

Sofija Anna Birkāne: “Es šodien uzzināju ka ir tāds Latvijas vērtību saraksts. Vēl uzzināju daudz ko jaunu par komponistiem. Bija interesanti beigās piedalīties zināšanu pārbaudē, meklēt un savienot kartītes. Protams, ka vēlētos vēl šādas stundas. Ļoti interesanti uzzināt kaut ko jaunu par mūsu pašu Latviju.”

Keita Kristiāna Brūniņa: “Nodarbība bija ļoti interesanta. Uzzināju jaunus faktus par komponistiem. Pašās beigās bija atmiņas spēle, kura man patika.”

           Paldies par neaizmirstamo notikumu, neklātienes tikšanos ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas projekta “Latvijas kultūras kanons” koordinatori, ekspozīcijas “Grāmata Latvijā” muzejpedagoģi Anitu Smelteri un izzinošo nodarbību!

Maija Kīne, Pļaviņu Mūzikas skolas teorijas skolotāja

Komentāri ir slēgti.