Okt 6, 2021 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiSveicam kolēģi Dainu Penģeroti jubilejā!

Sveicam kolēģi Dainu Penģeroti jubilejā!

          Kad rudens saulīte rotaļājas krāsainajās kļavu lapās un ir ābolu ražas pilnbrieds, mūsu skolā ir ierasts mieloties ar Dainas cepto Šarloti – ābolu kūku, jo 6. oktobris ir viņas dzimšanas diena. Šodien Daina svin nozīmīgu dzīves jubileju.

          Daina Penģerote Pļaviņu Mūzikas skolā strādā kopš 1979. gada. Šajos garajos darba gados Daina ir mācījusi solfedžo, mūzikas literatūru, vispārējās klavieres, diriģējusi kori, bijusi arī mūzikas skolas direktore.

         Kā kolēģi raksturo skolotāju Dainu? Ļoti pretimnākoša un atbalstoša kolēģe uz kuru vienmēr var paļauties. Apzinīga, kārtīgi izdara savu darbu. Izturēta un inteliģenta. Dainai ir dziļas un pamatīgas mūzikas teorijas zināšanas. Ieinteresēta kultūras dzīves jaunumos, apmeklē dažādus mūzikas koncertus klātienē.  Daina vienmēr ar interesi seko līdzi visai mūzikas skolas dzīvei. Neatņemama dzīves sastāvdaļa Dainai ir viņas ģimene – vīrs, bērni un mazbērni. Un, protams, Dainas sirdslieta – tulpju kolekcija un grāmatas.

         Kas gan vēl vairāk spēj iedvesmot, uzmundrināt un sevi pilnveidot kā mūzika? Daina Penģerote šo aicinājumu dzirdējusi zāles stiebrā, pūkainā mākoņbērnā, koku zaru sarunās un kamenes samtainajā sanoņā. Skolotājas Dainas Penģerotes darbu raksturo plašas un daudzpusīgas zināšanas, rūpes un atbalsts ikvienam skolēnam, prasme saskatīt un priecāties par savu audzēkņu izaugsmi. Skolotāja lieliski sadarbojas ar kolēģiem, ir zinoša, atsaucīga un pretimnākoša.

         Ar ticību Dievam, kalpošanu baznīcā, skanīgo ērģeļspēli dievkalpojumos Daina Penģerote iedvesmo ikvienu labiem darbiem un labām domām. Mācot solfedžo un mūzikas literatūru, skolotāja devusi saviem audzēkņiem noturīgas, plašas zināšanas mūzikas teorijā, prasmi klausīties un ieklausīties mūzikā, pētīt un strukturēt savas domas. Mums ir patiess prieks sadarboties ar mūzikas teorētisko priekšmetu skolotāju Dainu Penģeroti. Profesionālajās sarunās esam  guvuši vērtīgu pieredzi  tālākajam darbam. Jubilejas reizē vēlam prieku, laimi veselību, citējot Štālas vārdus: “Mūzika atklāj mūsu dvēseles patiesās iespējas; to klausoties jūti, ka esi spējīgs kam cildenam.”

           Jubilejā Mūzikas skolas kolektīvs novēl Dainai labu veselību un možu garu turpmākajos dzīves gados.

(Foto – Daina Penģerote ar skolas pedagogiem un audzēkņiem, 2021. gada 1. septembris)

Dainas kolēģi Mūzikas skolā

 

Komentāri ir slēgti.