Okt 1, 2021 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiMuzikāla satikšanās rudenī

Muzikāla satikšanās rudenī

                Kad zeltainais rudens bagātīgi piebēris Mūzikas skolas pagalmu ar spilgti dzeltenām lapām un vēja brāzmas tās rotaļīgi mētā gar logiem, mums beidzot izdevās satikties! Satikties – lai mācītos, lai muzicētu, lai baudītu! Pandēmijas dēļ vairākkārt  pārceltais koncerts – meistarklase beidzot ir noticis!

          Par sadarbību ar flautisti  Maiju Zandbergu, fagotistu Jāni Semjonovu un pianistu Rihardu Plešanovu  vienojāmies jau 2020.gada sākumā. Gatavojām programmu, kurai bija jāskan 2020. gada 23. martā, bet… viss mainījās un pulcēšanās tika aizliegta. Pārplānojām pasākumu sarakstu vēl vairākas reizes, vienojāmies par tikšanos, bet tas atkal neizdevās.

         Tāpēc ir jo lielāks prieks par izdevušos 2021. gada 30. septembra vakaru, kad beidzot ilgi lolotais darbs vainagojās ar izdevušos sadarbību. Jaunajiem māksliniekiem tas ir pagodinājums – muzicēt kopā ar tehniski spēcīgiem un pieredzes bagātiem profesionāļiem, kas apvienojušies muzikālā apvienībā Trio “Momentum”.

       Gaidot šo tikšanos, Mūzikas skolā ir notikuši jau divi izlaidumi, tāpēc priecājos, ka piedalīties pasākumā neatteica mūsu skolas flautas klases absolventes Simona Lindenberga (ped. K. Strazdiņš), Paula Bicāla, Viviāna Jaudzema, kā arī flautas spēles 7. klases audzēkne Antra Čepule (ped. A. Siliņa). Īpašs paldies un uzslava  2. klavieru klases audzēknim Matīsam Briedim (ped. S. Vilkaplātere), kurš, neskatoties un dažādām dzīves likstām, bija gatavs muzicēšanai.

         Pirms koncerta, meistarklases norises laikā, tika uzslavēta jauno mākslinieku spēja muzicēt un veiksmīgi noturēties labā, tehniskā formā, kā arī izteikta pateicība pedagogiem par profesionālu darbu. Pandēmijas laiks liek meklēt radošus risinājumus un, ņemot vērā, ka koncerta apmeklētāju skaits klātienē ir ļoti ierobežots, tika pieņemts lēmums par tiešraidi Mūzikas skolas Facebook lapā.  Tā bija papildus spriedze jaunajiem māksliniekiem, bet, neskatoties uz dažām tehniskām nepilnībām, arī tas izdevās!

            Paldies visiem, kas muzicēja , mācīja, gatavoja un piedalījās pasākumā!

Tiekamies citos koncertos!

Mūzikas skolas flautas pedagogs Aiva Siliņa

 

Komentāri ir slēgti.