Apr 1, 2019 - Aktualitātes    Komentāri ir izslēgtiIV Latgales reģiona jauno pianistu festivāls

IV Latgales reģiona jauno pianistu festivāls

    27.martā Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā notika IV Latgales reģiona jauno pianistu festivāls. Festivāla mērķis it atbalstīt radošus, aktīvus un talantīgus audzēkņus, kā arī sekmēt jauno pianistu – iesācēju profesionālo izaugsmi, dodot iespēju audzēkņiem publiski uzstāties un bagātināt savu koncertpieredzi.

            Audzēkņi uzstājās divās grupās, 1.grupa- 1.klašu audzēkņi un 2.grupa- 2.klašu audzēkņi. Katrs festivāla dalībnieks atskaņoja divus pretēja rakstura skaņdarbus – vienu programmatisku skaņdarbu un vienu latviešu komponistu skaņdarbu.

            Festivālā piedalījās 33 jaunie pianisti no 13 Latvijas Mūzikas skolām un viņu vidū arī pieci braši puiši no Pļaviņu Mūzikas skolas – 1.klavierspēles klases audzēknis Markuss Gūtmanis (ped. Sarmīte Ambaine) un 2. klavierspēles klases audzēkņi Dzintars Leončiks ( ped. Sarmīte Ambaine), Kristaps Krūmiņš ( ped. Sarmīte Ambaine), Reinis Bērziņš ( ped. Sigita Vilkaplātere) un Rinalds Striķis ( ped. Sigita Vilkaplātere). Reinis un Rinalds šādā festivālā piedalījās jau otro gadu, bet pārējiem puišiem tā bija pirmā lielā uzstāšanās ārpus Pļaviņu Mūzikas skolas.

  Festivāla dalībnieku sniegumu vērtēja eksperti un tāpēc bija prieks un gandarījums, ka 2. klašu grupā Diplomu un balvu par labāko latviešu komponista skaņdarba atskaņojumu saņēma 2. klases audzēknis Rinalds Striķis ( ped. Sigita Vilkaplātere). Diplomu un balvu Rinalds ieguva par komponistes Ilzes Arnes skaņdarba „Jaunais divritenis” atskaņojumu.

            Lai nedaudz izvēdinātu galvas no mūzikas skaņām, apmeklējām arī nelielo Daugavpils Zoodārzu. Un tāpēc domāju, ka diena bija izdevusies un piepildīta daudz pozitīvām un jaukām emocijām.

            Paldies jaunajiem pianistiem par drosmi un izturību, vecākiem par atbalstu un uzmundrinājumu!

Sigita Vilkaplātere, klavierspēles pedagogs

 

Komentāri ir slēgti.