Feb 25, 2019 - Kontakti    Komentāri ir izslēgtiSatikāmies mūzikā!

Satikāmies mūzikā!

       It kā vēl ziema, bet jau tik pavasarīgs gaiss. Drīz telpās uzturēties būs pavisam grūti. Tāpēc izmantojam tumšos vakarus, lai uzzinātu ko jaunu un interesantu, pajautātu visu, ko gribas zināt. Varbūt tieši šis pasākums kādam jaunajam censonim liks izvēlēties mūziķa profesiju.

       21.februāra pievakare Pļaviņu Mūzikas skolā bija savādāka kā citas ceturtdienas. Pie mums viesojās divi interesanti un radoši mūziķi – fagotists Jānis Semjonovs un flautiste Maija Zandberga, lai muzikālā pēcpusdienā ,,Mana dzīve mūzikā…’’ iepazīstinātu skolas audzēkņus un pārējos pasākuma apmeklētājus ar stāstiem par mūziķu dzīvi, studijām pasaulē, tuvākām un tālākām koncertturnejām.

       Protams, skanēja arī mūzika – gan smalks klasisks priekšnesums, gan mūsdienīgs skaņdarbs ar nepierastiem izpildījuma paņēmieniem, kas klausītājos izraisīja sajūsmu un prieku.

      Mākslinieki pastāstīja kāds ir viņu darba dienas grafiks. Izrādījās, ka gammas un garās notis jāspēlē arī jau pieredzējušiem mūziķiem. Parādīja bildes no saviem koncertturneju braucieniem, jo šī profesija ir saistīta ar regulāru ceļošanu pa dažādu valstu koncertzālēm. Atainoja jautru kuriozu, kad viesdiriģents neprata nevienu no saziņas valodām, bet tomēr spēja iestudēt skaņdarbu.

      Apmeklētāji uzdeva jautājumus, jo gribēja zināt, vai mākslinieki jau bērnībā zināja, ka būs mūziķi un cik maksā koncertinstrumenti. Izrādījās, ka instrumentus pērk orķestris kurā mākslinieks strādā, jo tā cena ir ļoti liela. Pasākums beidzās, bet audzēkņi vēl nedevās prom, jo gribēja tuvāk apskatīt kontrafagotu  un zelta flautu.

       Noslēgumā Maija un Jānis sniedza nelielu meistarklasi mūsu skolas flautistēm, kas gatavojas nākošajam konkursam. 

    Tikšanās bija ļoti interesanta! Prieks, ka skolas zāle bija piepildīta. Jauki, ka jaunie profesionāļi no Kokneses mūzikas skolas atrada laiku, lai būtu ar mums kopā.

     Aiva Siliņa, flautas spēles skolotāja

Komentāri ir slēgti.