Jan 28, 2019 - Aktualitātes    Komentāri ir izslēgtiJaunie profesionāļi rāda savas prasmes

Jaunie profesionāļi rāda savas prasmes

                 Lai attīstītu profesionālās prasmes un uzstāšanās kultūru, kā arī pārraudzītu izglītības kvalitāti profesionālās ievirzes mūzikas izglītības sistēmā, ik pēc četriem gadiem tiek organizēts Valsts konkurss kādā no specialitātēm.

                 2018./2019. mācību gadā tiek īstenots Valsts konkurss Latvijas profesionālās ievirzes mūzikas izglītības iestāžu 10V un 20V izglītības programmas Pūšaminstrumentu spēles audzēkņiem.

                 Pļaviņu Mūzikas skolas pūšaminstrumentu spēles audzēkņu  pirmā atlases kārta norisinājās jau 2018.gada decembrī Mūzikas skolā. Tajā piedalījās visi pūšaminstrumentu spēles izglītības programmas audzēkņi. 

                Balstoties uz nolikuma prasībām, uz konkursa otro kārtu Daugavpilī tika izvirzīti 7 koka pūšaminstrumentu spēles audzēkņi un 2 metāla pūšaminstrumentu spēles audzēkņi. 

  1. janvārī konkursa 2. kārtā piedalījās un veiksmīgi startēja:

Atzinība –  M. Jablonskis (6. klarnetes kl., ped. K. Strazdiņš),

3.vieta – A. Paļuga (3. flautas kl., ped. A. Siliņa), P. Bicāla (4. flautas kl., ped. A. Siliņa), A. Čepule (4. flautas kl., ped. A. Siliņa), L. Bicāla (6. flautas kl., ped. A. Siliņa).                    

2.vieta – S. Lindenberga (5. flautas kl., ped. K. Strazdiņš), S. Jansone (5. saksofona kl., ped. K. Strazdiņš), (skat. foto)    

         24. janvārī konkursa 2. kārtā piedalījās: 3.vieta- E. Osipausks (4.eifonija kl., ped. K. Strazdiņš), Pateicība par piedalīšanos – I. Svars (3. trombona kl., ped. K. Strazdiņš).

                    Saņemot otrās kārtas rezultātus, uzzinājām, ka Simona Lindenberga un Samanta Jansone koka pūšaminstrumentu grupā ir izvirzītas uz trešo – fināla kārtu Rīgā, kas norisināsies no 11. līdz 15. februārim Augusta Dombrovska mūzikas skolā.

               Apsveicu skolotāju Kārli ar panākumiem! Sveicu visus konkursa laureātus un izsaku pateicību par izturību! Paldies  vecākiem par atbalstu, bet vislielākais  paldies koncertmeistarēm Sigitai Vilkaplāterei un Sarmītei Ambainei par profesionālo sniegumu divu dienu garumā!

               Varam lepoties, ka esot neliela skola, spējam veiksmīgi konkurēt profesionālajā līmenī!

Aiva Siliņa, Pļaviņu Mūzikas skolas flautas pedagogs

Komentāri ir slēgti.