Nov 26, 2018 - Aktualitātes    Komentāri ir izslēgtiMācību ekskursija skolēnu atmiņās

Mācību ekskursija skolēnu atmiņās

Mūzikas skolas audzēkņu atmiņas un secinājumus par mācību ekskursiju uz Latvijas Nacionālo operu un baletu, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju apkopoja solfedžo un mūzikas literatūras skolotāja Maija Kīne.

Bicāla Paula, 4. flautas klase

“Man ekskursija uz Latvijas Nacionālo operu un baletu, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju ļoti patika!

Latvijas Nacionālajā operā un baletā mums izrādīja operu un pastāstīja par to. Es uzzināju, ka operā ir 970 krēsli. Gide pastāstīja, ja ir daudz cilvēku, lai viņiem pietiktu vietas, paceļ arī orķestra bedri. Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijā sākumā mēs iegājām ērģeļklasē, kur mums nospēlēja vienu ļoti skaistu skaņdarbu. Pēc tam mēs devāmies uz ierakstu studiju. Pēc ierakstu studijas mēs nonācām Jāzepa Vītola kabinetā, kur viss bija saglabājies. Apmeklējām arī studentu klubu, kur parasti studenti atpūšas. Ekskursijas beigās skatījāmies operu ‘’Slepenās laulības”, man tā likās ļoti aizkustinoša.”

Laila Bicāla 6. flautas klase.

 “Man ļoti patika ekskursija uz Latvijas Nacionālo Operu un baletu un Jāzepa Vītola Mūzikas Akadēmiju. Operā mēs redzējām kā notiek sagatavošanās darbi baletam ‘’Trīs musketieri’’, burvīgo operas zāli, krāsainos tērpus un skatuves daļu, kuru skatītāji neredz. Uzzinājām daudzus interesantus faktus par operas vēsturi un cilvēkiem, kas tajā strādā.

Pēc operas apmeklējuma devāmies uz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas Akadēmiju. Šeit ir visplašākās mūzikas izglītības iespējas visā Latvijā. Akadēmijā var apgūt jebkuru mūzikas instrumentu, mācīties dejas. Biju pārsteigta, ka ir saglabājies Jāzepa Vītola kabinets ar viņa bambusa spieķi.

Vakarā mēs akadēmijas lielajā zālē baudījām operu buffa ‘’Slepenās laulības’’. Izrāde bija aizraujoša ar dažādiem pavērsieniem, tērpi bija krāšņi un dziedātāju balsis skanīgas. Visvairāk man operas izrādē patika jaunākā meita Karolīna.” 

Jansone Samanta, 5. saksofona klase

“Man ļoti patika ekskursija. Man vislabāk patika izrāde „Slepenās laulības”. Bija ļoti interesanti apskatīt Latvijas Nacionālās operas un baleta lielās zāles  aizkulises (aizskatuvi). Man bija liels pārsteigums, ka šī ēka ir tik liela, ka pat tur var apmaldīties. Vēl man patika šajā ēkā lielā greznība. Tālāk mēs devāmies uz Jāzepa Vītola mūzikas akadēmiju, kur es jau biju bijusi, taču nebiju apskatījusi visu ēku.  Man ļoti patika muzejs, jo tas man likās interesants ar to, ka tur varēja just tādu kā seno laiku dzīvi. Tajā telpā ieejot, uzreiz jūties kā aizceļojis tajā laikā, kad bija dzīvs Jāzeps Vītols. Vēl man patika akadēmijas kafejnīca, jo tur varēja garšīgi paēst. Atpakaļceļš bija jautrs, jo skolotāja Maija Kīne bija sagatavojusi jautājumus un balvas, kas padarīja braucienu vēl interesantāku. Man ir liels prieks, ka varēju piedalīties šajā braucienā! Es gribu pateikties mūsu skolas skolotājām, kas organizēja šo brīnišķīgo pasākumu!”

Krūmiņa Denija, 7. vijoles klase

       “23.novembrī Pļaviņu Mūzikas skolas skolēni un skolotāji devās uz mācību ekskursiju Rīgā. Sākumā  skolēni devās uz Latvijas Nacionālo Operu un baletu, kur viņiem bija iespēja izstaigāt lielo ēku. Šeit varēja redzēt kā darbinieki gatavojās vakara izrādei “Trīs musketieri”. Bija arī iespēja redzēt krāšņos mākslinieku tērpus un pat fragmentu no izrādes, kas notiks tikai aprīlī!

       Vēlāk skolēni devās uz Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmiju kur viņus sagaidīja jaukā gide. Šeit bija unikāla iespēja dzirdēt pasaulslavenu ērģeļu skaņdarbu un Ziemassvētku dziesmiņu ērģeļu skolotājas izpildījumā. Vēlāk skolēni apmeklēja dažādu priekšmetu klases un Jāzepa Vītola memoriālo istabu. Pļaviņu Mūzikas skolas skolēni bija tik gudri, ka varēja atbildēt uz gides jautājumiem jau pēc pirmā vārda. Gide bija ļoti priecīga par tik zinošiem skolēniem!

         Pēc ekskursijas audzēkņi devās uz gardajām pusdienām un pēc mielasta viņi varēja pastaigāt pa skaisto akadēmiju. Pēc brīnišķīgajām zvanu melodijām, kas liecināja par izrādes drīzu sākšanos skolēni devās uz Lielo zāli kur bija paredzēta operas izrāde ”Slepenās laulības”. Mums bija tas gods sēdēt pašās pirmajās rindās. Pēc pirmā cēliena audzēkņi apbrīnoja skaisto izrādi, izrunāja visus notikumus un vēlāk devās atpakaļ uz zāli.

         Pēc izrādes beigām skolēni priecīgi devās atpakaļ uz autobusu. Mājupceļā bija jāpiedalās viktorīnā par šodienas ekskursiju, kā arī par mūsu mūzikas skolu un tās skolotājiem. Tie kuri pateica pareizo atbildi saņēma mazu balvu. Audzēkņi arī kopīgi dziedāja, smējās. Šajā dienā skolēni jauki pavadīja laiku un devās prom ar labām atmiņām.”

Komentāri ir slēgti.