Nov 26, 2018 - Aktualitātes    Komentāri ir izslēgti“Es kāpt gribu kalnā visaugstākā” (V. Plūdonis)

“Es kāpt gribu kalnā visaugstākā” (V. Plūdonis)

          Ar šādu devīzi 23.novembra dienas vidū zināšanu alkstošie Pļaviņu Mūzikas skolas audzēkņi ar savām skolotājām devās mācību ekskursijā uz Rīgu. Ekskursija tika plānota kā karjeras attīstības atbalsta pasākums.

           Rīgas apmeklējumu sākām ar Latvijas Nacionālās operas un baleta izpētīšanu. Izrādījās, ka arī opera šajā gadā svin savu 100 gadu jubileju. Operas gida pavadībā mums tika dota iespēja būt uz lielās skatuves, apskatīt dekorācijas, apmeklēt baleta treniņu zāles un aptaustīt tērpus, kas bija sagatavoti vakara baleta izrādei. Tika noskaidrots cik sēdvietas ir operas zālē un kā telpas tiek sagatavotas apmeklētājiem. Uzzinājām, ka operā sezonas laikā ir iespēja noskatīties vairāk kā 200 izrādes. Mums kā mūziķiem vislielāko interesi izraisīja orķestra bedre, jo mērķtiecīgi mācoties, katram Mūzikas skolas audzēknim ir iespēja kļūt par operas orķestra mūziķi.

            Izpētījuši operu devāmies uz Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kas ir specializēta valsts augstskola Latvijā. Tā  īsteno profesionālās bakalaura, akadēmiskās un profesionālās maģistra studiju programmas mūzikā un skatuves mākslā, pedagogu izglītībā un doktora studiju programmas mūzikas vēsturē un teorijā, kā arī nodarbojas ar zinātni, pētniecību un māksliniecisko jaunradi. Akadēmijas mērķis ir nodrošināt studijas mūzikas, horeogrāfijas un izglītības zinātņu jomās, humanitārajās un sociālajās zinātnēs, veikt pētījumus mākslas zinātnē, sekmēt māksliniecisko jaunradi, profesionālo mūziķu, horeogrāfu, nozares pedagogu un mākslas zinātnieku sagatavošanu.  Tā ir vienīgā šāda profila augstskola Latvijā.

          Sākoties ekskursijai, izrādījās, ka mūsu skolas vecāko klašu audzēkņi ir ļoti erudīti jautājumos, kas saistīti ar augstskolas dibinātāju komponistu Jāzepu Vītolu. Viņi zināja visas atbildes uz gides uzdotajiem jautājumiem,  par ko tika slavēti!

          Lielu interesi visos radīja ērģeļu klase. Tur notika nodarbība un mums bija iespēja uzdot visus interesējošos jautājumu, kā arī pieskarties kādam ērģeļu taustiņam. Turpinājumā izstaigājām plašās akadēmijas telpas – bijām džeza mūzikas klasē, skaņu ierakstu studijā, daži pasēdēja Vītola krēslā, jo iegājām  Jāzepa Vītola darba kabinetā,  apskatījām vairākas koncertzāles. Bija ļoti interesanti! 

         Lai vakara izrādē neburkšķētu vēderi, vakariņojām studentu kafejnīcā ,,Pusbalsī’’, kur mūs laipni sagaidīja kafejnīcas darbinieces.

         Dienas noslēgumā apmeklējām operstudijas ,,Figaro’’ Domeniko Čimarozas komisko operu ,,Slepenās laulības’’, kas dažiem bija pirmā tikšanās ar kamerorķestri un operdziedātājiem. Ar lielu interesi baudījām priekšnesumu, kas ilga divu stundu garumā.  Izejot no zāles, tikām paslavēti par labu uzvedību.

         Likās, ka mājupceļš būs mierīgs, jo visi bijām nedaudz noguruši. Tomēr pierādījās, ka jaunie mūziķi ir ļoti izturīgi. Autobusā tika risinātas āķīgas viktorīnas un dziedātas skanīgas dziesmas. Ceru, ka tas stipri netraucēja laipnajam šoferim.

Secinājumi : Mūsu skolā mācās gudri un kārtīgi audzēkņi, kas grib un prot parādīt, ka ir kulturāli un pieklājīgi jaunieši. Šādas ekskursijas ne tikai izglīto, bet arī saliedē skolas kolektīvu, tāpēc būtu nepieciešams tās organizēt biežāk. 

Pļaviņu Mūzikas skolas flautas spēles skolotāja Aiva Siliņa

Komentāri ir slēgti.