Nov 14, 2018 - Aktualitātes    Komentāri ir izslēgtiMūzikas skolas audzēkņu pārdomas, sagaidot valsts svētkus

Mūzikas skolas audzēkņu pārdomas, sagaidot valsts svētkus

       Mūzikas skolas audzēkņu pārdomas par tēmu ,,Es Latvijā. Latvijā manī. Latviešu mūzika” apkopoja solfedžo un mūzikas literatūras skolotāja Maija Kīne.

Bicāla Laila: “Latvija ir mana mīļā tēvzemīte. Tā spīd koši katrā gadalaikā. Ziemā ar baltu mētelīti, vasarā ar ziedu vainagu, pavasarī ar zaļu kleitiņu un rudenī ar lapsas kažociņu. Tās tauta, kas te mīt, nav nekādi sliņķi, bet gan čakli rūķīši. Kad darbi paveikti, ko gan citu darīt, ja ne dziedāt un dejot Dziesmu un deju svētkos. Kāds dejotājiem raits dejas solis un kāda dziedātājiem skanīga balss! Latvija, manas mīļās mājas, tik skaistas un muzikālas!”

Berģe Anete: “Latvija ir dzimtene, manas mīļās mājas. Šeit var dziedāt, dejot, svinēt kopīgus svētkus. Latvijas upes un ainavas ir skaistas. Latvijā ir 5 novadi, kuri satiekas Dziesmu svētkos un dzied no visas sirds.”

Liepiņa Līva:  “Latvija ir dziedātāju un dejotāju zeme. Tāpēc arī mūsu mūzikas skola- Pļaviņu mūzikas skola- skan pāri mūsu skaistajai Daugavai: lai citi zinātu to, cik mēs skaisti dziedam, cik mēs esam skanīgi. Man Latvija un Pļaviņas saistās ar kaut ko brīnumaini skaistu un muzikālu.”

Lukss Linards: “Latvija ir maza valsts Eiropā. Esam dziedoša tauta ar senām un stiprām tradīcijām.”

Ķerķe Evelīna Paula: “Kas ir Latvija? Citi teiks, ka Latvija ir parasta valsts, tāda pati kā citas. Bet Latvija nav tikai parasta valsts, tā ir mūsu dzimtene, tā ir vieta, kur uzaugām un vieta, kur turpināsim dzīvot. Pļaviņas ir daļa no Latvijas. Mums, pļaviņiešiem, tā ir visjaukākā vieta. Pļaviņās darba dienu vakari paiet Mūzikas skolas telpās, kur var dzirdēt visdažādāko mūziku. Pļaviņās paiet jaukie sestdienu rīti, kad pāri Daugavai peld necaurredzama migla. Pļaviņas priekš mums ir mūsu Latvijas sirds. Nāciet arī jūs pavadīt rudens dienas šeit, Pļaviņās, kur pāri Daugavai var sadzirdēt jaukas putnu dziesmas un saskatīt skaistās rudens ainavas!”

Jablonskis Markuss: “Latvija ir kā mūzika, kas nes ikkatram kādu mīļu vārdu. Latvija ir un būs mūsu zeme. Tā ir kā nots  un kā vijoles atslēga, kas būs un paliks.”

Kaņepējs Raivo: “Latvijā ir labākie mūziķi. Pļaviņās ir labākie mūziķi. Latvijā ir daudz mūzikas skolu un Latvija ir visskanošākā valsts pasaulē.”

Ozoliņa Dana: “Mums ir jābūt priecīgiem, ka Latvijā ir pilsēta Pļaviņas, kas izceļas ar savu mūziku un talantiem. Latvijā ir ļoti talantīgi cilvēki, kas muzicē, rīko koncertus un dažādus pasākumus.”

Vīksna Annija: “Latvija ir zaļa zeme. Latvija ar dziesmu aug.  Latvijā visskaistākā ir pilsēta Pļaviņas, kas skaļi skan. Latvija un Pļaviņas kopā koši skan.”

Jansone Samanta: “Latvija ir manas mājas un mana dzimtene, kur mūzika saiet kopā ar mūsu gadsimtu svētkiem- Dziesmu svētkiem. Šogad mūsu dzimtenei paliek 100 gadi. Es pilnīgi piekrītu dziesmai, kur tika minēts: ,,Kad karogu sarkanbalt’sarkano redzi, Asaras acīs sariesties spēj”. Mums ir jānovērtē, ko mums Dievs un mūsu senči ir devuši- BRĪVU LATVIJU!”

Lindenberga Kristīne”:  “Ko man nozīmē Latvijas mūzika? – Latvija ir bagāta ar mūzikas daudzveidību. Mēs esam bagāti ar dziesmām, ar melodijām. Tās mūs pilnveido. Mums ir tautasdziesmas. Man personīgi ļoti patīk latviešu mūzika. Mēs dzīvē katrs satiekamies ar mūziku. Es eju mūzikas skolā, folkloras pulciņā.”

Krūmiņa Denija: “Latviešu mūzika ir kā kalni. Tā ir mierīga, skaista, ātra. Tā gan nomierina, gan iedrošina. Latviešu mūziku vēl spēcīgāku padara tās vārdi, jo mūsu valoda nelīdzinās nevienai citai. Mūzika mūs saista Dziesmu un deju  svētkos. Es lepojos ar tevi, Latvija!”

Mačs Roberts: “Es kā Latvijas pilsonis saku: Latviešu mūzika ir vislabākā, jo Latvijas mūzikā var atrast visu.  Latvijai ir ļoti interesanta mūzikas vēsture, par ko es ļoti lepojos. Ceru, ka arī nākotnē būs un paliks tāda pati mūzika. Ceru, ka atcerēsies Raimondu Paulu, Emīli Melngaili un daudzus citus ievērojamus cilvēkus Latvijas mūzikā.”

Gorpeņuka Anastasija:  “Katram latvietim sirdī ir mūzika. Tiem, kuri piedalījās Dziesmu svētkos, mūzika ir galvā, bet Pļaviņu novada mūzikas skolas skolēniem mūzika ir dzīvē.”

Visocka Edīte: “Latvija un tās mūzika ir kā dārzs ar puķēm. Dārzā ir radoši cilvēki un to domas, viņu mūzika ir kā uzplaukušas puķes. Mūsu rokās ir tas, cik košs un dažāds būs mūsu Tēvzemes dārzs.”

Lindenberga Simona: “Man Latvija nozīmē ļoti daudz. Mana dzimtā vieta, kur es piedzimu. Man liekas, ka Latvijā vairāk ir mūzika, pēc tam sports un māksla. Mans moto vai devīze ir šāda: Mācies mūziku, sportu, mākslu, bet arī atbalsti Latviju, palīdzi citiem!”

Bērziņa Una: “Latvija ir manas mājas. Tā ir vieta, kur es piedzimu un uzaugu. Tā ir vieta, kuru es ļoti mīlu. Esmu lepna, ka mums Latvijā ir Dziesmu svētki, jo tādi it tikai mums. No latviešu mūzikas man ļoti patīk Jāzepa Vītola balādes, tās daudz ko iemāca.”

Komentāri ir slēgti.