Apr 12, 2018 - Aktualitātes    Komentāri ir izslēgtiNBS orķestra koncerts “Ar maršu pa dzīvi” Jēkabpilī

NBS orķestra koncerts “Ar maršu pa dzīvi” Jēkabpilī

            Sagaidot Latvijas Republikas simtgadi, turpinām baudīt piedāvātās iespējas atklāt sev nezināmas vēstures lapaspuses. Tā 10.aprīļa pēcpusdienā 17 zināšanu alkstoši Mūzikas skolas audzēkņi kopā ar divām drosmīgām mammām un divām skolotājām  devās uz Jēkabpils tautas namu, lai noklausītos koncertu kurā tika spēlēti tikai marši.

          Nacionālo bruņoto spēku orķestris ir sagatavojis īpašu dāvanu valstij nozīmīgajā jubilejā. NBS orķestra skaņu ierakstu studijā pirmo reizi ierakstīts un izdots Latvijas kara orķestru maršu albums ar kompozīcijām, kuras tapušas no 1918. līdz 1940. gadam. Ierakstītais albums ir pirmais nopietnais ieskats Latvijas armijas mūzikas tradīcijās. Šo programmu mums bija iespēja baudīt klātienē.

              Klausoties koncertu, varēja izbaudīt militārās mūzikas daudzveidību un kara orķestru repertuāra plašo vispusību. Skaidri bija dzirdams, ka tā laika komponisti savos maršos bieži izmantoja latviešu tautas dziesmas, kuras programmas vadītājs lūdza klausītājiem nosaukt. Koncerta skanējums tika vizuāli papildināts ar seniem foto mirkļiem un nelieliem kino fragmentiem.

            Vēsturisku ieskatu koncerta klausītājiem piedāvāja Nacionālo bruņoto spēku Galvenais diriģents pulkvežleitnants Dainis Vuškāns.

Uzslava visiem audzēkņiem, kas devās uz koncertu!

Flautas skolotāja Aiva Siliņa

Komentāri ir slēgti.