Mar 28, 2018 - Aktualitātes    Komentāri ir izslēgtiIII Latgales reģiona jauno pianistu festivālā

III Latgales reģiona jauno pianistu festivālā

            Šī gada 28. martā Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā notika III Latgales reģiona jauno pianistu festivāls. Festivāla mērķis – atbalstīt radošus, aktīvus un talantīgus audzēkņus, kā arī sekmēt jauno pianistu – iesācēju profesionālo izaugsmi, dodot iespēju audzēkņiem publiski uzstāties un bagātināt savu koncertpieredzi.

         Audzēkņi uzstājās divās grupās, 1. grupa- 1. klašu audzēkņi, 2. grupa- 2. klašu audzēkņi. Katrs festivāla dalībnieks atskaņoja divus pretēja rakstura skaņdarbus – vienu Lietuvas vai Igaunijas komponista skaņdarbu un vienu latviešu komponista skaņdarbu.

          Festivālā piedalījās 31 jaunais pianists no 12 Latgales reģiona Mūzikas skolām. Dalībnieku vidū bija arī Pļaviņu Mūzikas skolas jaunie pianisti  1. klavieru klases audzēkņi  Reinis Bērziņš un Rinalds Striķis (ped. Sigita Vilkaplātere), kuri klavierspēles prasmes apgūst tikai nedaudz vairāk kā pusgadu un šī bija pirmā nozīmīgākā mazo mākslinieku uzstāšanās lielākas publikas priekšā.

        Guvām daudz jaunu emociju un pieredzi, kura noderēs arī ikdienas mācību darbā.

         Liels paldies  Reinim un Rinaldam par drosmi  un audzēkņu vecākiem par atbalstu, bet īpaši Reiņa tētim par transporta nodrošināšanu.

Klavierspēles skolotāja Sigita Vilkaplātere

Komentāri ir slēgti.