Okt 22, 2017 - Aktualitātes    Komentāri ir izslēgtiIzskanējis festivāla “Muzicē bērni!” koncerts

Izskanējis festivāla “Muzicē bērni!” koncerts

                  20. oktobrī, Pļaviņu Mūzikas skolas 60. jubilejas gadā, projekta “Kamermūzikas dienas Pļaviņās 2017” ietvaros izskanēja koncerts – festivāls “Muzicē bērni!”. Pļaviņu novada Kultūras centrā virmoja satraukums, vēl un vēl tika izspēlēta kāda skaņdarba takts, atkārtoti dziesmu vārdi, uzskaņoti instrumenti.

       Festivālā piedalījās kamermūzikas kolektīvi no Kokneses, Jēkabpils, Vecumnieku un, protams, Pļaviņu Mūzikas skolas. Katram mūziķim spēlēšana kolektīvā – kameransamblī ir īpašs notikums. Paši mūziķi nereti apgalvo, ka kamermuzicēšana veido īpašu gaisotni un dialogu, kas šajā mūzikas jomā veidojas starp mūziķiem un klausītājiem. Muzicēšana kolektīvā ir dubultatbildība, jo jābūt atbildīgam gan par savu priekšnesumu, gan arī jārēķinās ar pārējiem ansambļa dalībniekiem. Festivāla koncertu vadīja operdziedātājs Juris Jope.

          Pļaviņu Mūzikas skolu festivālā pārstāvēja klavieru ansamblis, kurā muzicē divas 8. klavieru klases audzēknes Sonora Balode un Agita Cukanova (pedagogs Sigita Vilkaplātere). Abas meitenes muzicē kopā jau no 3. klases un ir piedalījušās visos Pļaviņu Kamermūzikas dienu festivālu koncertos, aktīvi koncertē ne tikai klavieru ansambļa sastāvā, bet arī individuāli un ar panākumiem piedalās konkursos un festivālos.

         Arī 2. kora klases vokālais duets Luīze Teterovska un Amanda Rudzīte (pedagogs Iveta Bērziņa) ar panākumiem piedalās konkursos un savām skanīgajām balsīm priecē koncertu klausītājus skolas pasākumos.

         Flautu ansamblis (pedagogs Aiva Siliņa) tika izveidots pagājušajā gadā, gatavojoties Ziemassvētku koncertam. Publikai patika un kolektīvs turpina priecēt savus klausītājus.  

         Kameransamblis, kurā apvienojušies 4. akordeona klases audzēknis Roberts Mačs, 8. klavieru klases audzēkne Sonora Balode un skolas absolvente flautiste Krista Priede izveidots šī gada septembrī un uzstāšanās festivālā bija pirmā gan kameransambļa dalībniekiem, gan viņu skolotājai Jeļena Niteckai.

         Skaitliski lielākie kolektīvi  – koris (Iveta Bērziņa) un pūtēju orķestris (pedagogs Kārlis Strazdiņš) piedalās skolas organizētajos koncertos, festivālos. Šī gada pavasarī ar sagatavotu koncertprogrammu abi kolektīvi koncertēja Preiļu Mūzikas un mākslas skolā.

      Jēkabpils Mūzikas skolu pārstāvēja klavieru duets Elza Eglīte un Evelīna Podniece (pedagogs Antra Korņejeva). Abas meitenes kopā spēlē pirmo gadu, bet kā solistes ar panākumiem piedalījušās dažādos konkursos.

      Kameransamblis, kurā muzicēja trīs vijolnieki Agnese Korņejeva, Krišjānis, Krēsliņš un Francis Laizāns muzicē kopā otro gadu (pedagogs Jeļena Skurjate).  Šī gada pavasarī Latgales reģiona Stīgu instrumentu spēles ansambļu konkursā “Muzicēsim kopā” iegūta 2. vieta.  

       Ar savu virtuozo spēli koncerta klausītājus pārsteidza pianistes Daniela Grugule un Kristiāna Podniece (pedagogs Antra Korņejeva). Abas meitenes kopā muzicē jau piekto gadu. Ieguvušas neskaitāmas godalgas vietas, pirmās vietas un specbalvas četros Starptautiskos konkursos, 2017. gada Kultūras ministrijas balvu par sasniegumiem.

      Kokneses Mūzikas skolu pārstāvēja akordeonistu ansamblis (pedagogs Karolīne Vancāne). Akordeonistu orķestris ir viens no aktīvākajiem koncertējošiem savas mūzikas skolas kolektīviem, kurš savus klausītājus priecē gan mūzikas skolas pasākumos, gan viesojoties kaimiņu skolās, novadā, arī akordeona spēles koncertos Rīgā.

     Vistālāko ceļu bija mērojis kora “VIA Stelliņa” jaunākais sastāvs (skat. foto) no Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolas (pedagogs Liene Batņa). Korim ir vairāki sastāvi. Pirmais koris jau izaudzis līdz sieviešu korim, bet bērnu kora vecākais sastāvs jau ir piedalījies vairākos Starptautiskos konkursos, šogad Eiropas kora olimpiādē izcīnīts Zelta diploms un Grand Prix Nacia Riga 2017 Zelta medaļa. Daudziem no kora dziedātājiem festivāls Pļaviņās bija pirmā nopietnākā uzstāšanās.

          Festivāla noslēgumā visi dalībnieki kopā ar koncerta vadītāju Juri Jopi vienojās kopējā dziesmā. Bet jau pēc koncerta sekoja maza ballīte, kuru vadīja JAUTRĀS NOTIŅAS no Pļaviņu Sākumskolas vecuma bērnu rotaļu un attīstības centra “Pepija”.

        Foto skatīt Galerijas

Komentāri ir slēgti.