Apr 24, 2017 - Aktualitātes    Komentāri ir izslēgtiJ. Norviļa Madonas mūzikas skolas pedagoga Gintas Ludbergas audzēkņu koncerts

J. Norviļa Madonas mūzikas skolas pedagoga Gintas Ludbergas audzēkņu koncerts

           Pļaviņu Mūzikas skolai – 60          

27. aprīlī plkst. 16.00 Pļaviņu Mūzikas skolas kamerzālē visi aicināti uz bijušās Pļaviņu Mūzikas skolas klavierspēles skolotājas, tagad J. Norviļa Madonas mūzikas skolas pedagoga Gintas Ludbergas audzēkņu koncertu. Koncertā piedalīsies trīs Madonas mūzikas skolas audzēknes – Laura Ozoliņa, Helēna Gerševica un Krista Kristiāna Pugača.

         Lai iepazīstinātu koncerta klausītājus ar savu ceļu mūzikā, Krista Kristiāna Pugača izveidojusi nelielu aprakstu par sevi ar kuru iepazīstinām.

        “Krista ir piedalījusies dažādos koncertos gan kā soliste, gan kā viena no orķestra dalībniekiem. Krista spēlē ne tikai klavieres, bet arī klarneti trīs dažādos orķestros – Madonas mūzikas skolas bērnu pūtēju orķestrī “Vivo”, Madonas kultūras nama pūtēju orķestrī, kā arī Madonas mūzikas skolas simfoniskajā orķestrī, tas viņai ir kā vaļasprieks. Klarneti viņa jau spēlē pusotru gadu. Klavieres jau ir saistījušas kopš 5 gadu vecuma, redzēja, ka draudzene spēlē klavieres un Kristai tas likās interesanti. Kad Krista gāja bērnudārzā, tad bija iespējams iet sagatavošanas klasē, kur Krista negāja, bet gāja viņas draudzene. Tajā brīdī vēlējās iet sagatavošanas klasē, lai nebūtu jāguļ bērnudārzā pusdienlaiks!

           Kad Krista sāka iet 1.klasē, ejot iekšā skolā, bija ieraudzījusi uz durvīm uzliktu zīmīti “Uzņemšana mūzikas skolā”.  Bez vecāku atļaujas gāja un tajā pašā dienā iestājās mūzikas skolā. Mamma pēc nedēļas saņēma ziņu, ka bērns uzņemts mūzikas skolā, pat nezinājusi, ka bērns pats neprasot bija aizgājis un pieteicies!

          Pa šiem gadiem ir bijuši daudz dažādi koncerti, gan atrodoties vienai uz skatuves kā solistei, gan arī bijusi soliste ar dažādiem orķestriem. Koncertējusi kopā divas reizes ar “Vidzemes kamerorķestri” – diriģents Andris Veismanis, tiesa gan, ka tur bija jāiztur četru kārtu konkurss, lai nonāktu uz skatuves. Trīs reizes spēlējusi ar Madonas simfonisko orķestri –  diriģents Mārtiņš Bergs. Vienu reizi ar “Vidzemes augstskolas simfonisko orķestri”  Latviešu mūzikas svētkos Madonā – diriģents Mārtiņš Bergs. Piedalījusies daudz dažādos konkursus, kur sasniegusi labus rezultātus. Bez neskaitāmiem koncertiem Krista arī apmeklē meistarklases, gan vasarā, gan skolas laikā. Katru vasaru brauc uz Latviešu mūzikas svētkiem, kur visu nedēļu pilnveidojas klavierspēlē, ar viņu ir strādājuši gan Rihards Plešanovs, gan Agnese Egliņa. 2017.gada martā apmeklēja meistarklases pie itāļu pianista Ugo Mahieux.

            Krista turpmāko dzīvi saistīt ar mūziku, jo kā viņa pati saka: “Bez tā nevar vienkārši dzīvot, tajā ir prieks, laime, Dieva pagodināšana. Tā ir pasaule, kurā tu esi tu pats, kur tu izliec visu savu sirdi un izdzīvo visu mūzikā. Pateicoties Dievam es esmu tik tālu tikusi, un turpinu pilnveidot savus sapņus.” Vēl Krista piebilst: ”Kad eju uz skatuves, tad katram skaņdarbam ir mans izdomāts stāsts, kuru es vēlos izdzīvot, tā, ka būtu daļa no galvenajiem varoņiem.”

Komentāri ir slēgti.