Feb 22, 2017 - Aktualitātes    Nav komentāru

Valsts konkurss klavierspēlē

  Šī gada 15. un 18. februārī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas Lielajā zālē notika Latvijas profesionālās ievirzes izglītības iestāžu izglītības programmas “Taustiņinstrumentu spēle – Klavierspēle” audzēkņu Valsts konkursa II kārta. Tajā piedalījās Daugavpils reģiona mūzikas skolu audzēkņi.

No Pļaviņu Mūzikas skolas šajā konkursā I grupā (1.- 3. kl. audzēkņi) piedalījās 3. klases audzēkne Renāte Jankuna

(ped. Sarmīte Ambaine), bet III grupā (6. – 8. klases audzēkņi) piedalījās 7. klases audzēkne Sonora Balode ( ped. Sigita Vilkaplātere) un 7. klases audzēkne Agita Cukanova (ped.Sigita Vilkaplātere), skat. foto.

Šajā konkursā audzēknēm bija jāatskaņo plaša programma, kurā bija jāiekļauj brīvas izvēles latviešu komponista skaņdarbs; viens vai vairāki skaņdarbi, kuri komponēti līdz 20. gs. un viens vai vairāki skaņdarbi, kuri komponēti 20. – 21. gs. Tas prasīja lielu izturību un spēju iejusties dažādos gadsimtos, parādot savu pianistiskās tehnikas līmeni, artistiskumu, skaņdarbu satura izpratni, māksliniecisko sniegumu un skatuvisko noturību.

Tāpēc ir patiess prieks par veiksmīgu sniegumu – pēc iegūto punktu skaita  7. klases audzēknes Sonora Balode un Agita Cukanova (ped. Sigita Vilkaplātere) Valsts konkursa II kārtā ir ieguvušas Atzinību.

Katrs konkurss attīsta audzēkņu profesionālās prasmes un uzstāšanās kultūru, kā arī veido izpratni par dažādu stilu un laikmetu mūziku.

Neapstāties pie sasniegtā, lai veicas arī turpmāk !

Skolotāja Sigita

Atstājiet savu komentāru!